Header Academy

Kot perski, pluszowa zabawka

Charakter

Koty perskie pochodzą z Iranu i Turcji (być może wywodzą się z tureckiej Angory) i, mimo swej ogromnej popularności, uchodzą za egzotycznych, luksusowych pupili.

Jako koty domowe, uwielbiają godzinami wylegiwać się bez ruchu; są dość pasywne, raczej unikają wspinaczek czy skoków. Świetnie dogadują sięz dziećmi i innymi zwierzętami. Nie lubią być zmuszane do nauki, trzeba zrównać je sobie perswazją, czułością i cierpliwością.

Koty perskie są wygodne, lubią spędzać czas w domu, w ciszy, a ich miałczenie jest ciche i przyjemne dla ucha. To w połączeniu z ekspresyjnym spojrzeniem sprawia, że świetnie komunikują się ze swoimi właścicielami.

Wygląd

Pod tym całym obrazem pluszowej zabawki kryje się silny kot o wyraźnie zarysowanej muskulaturze i dużych kościach. Ich charakterystyczną cechą jest długa, gruba i jedwabista sierść. Ich płaski nos sprawia, że wyglądają zabawnie, acz rozkosznie, jest też niestety przyczyną częstych problemów z oddychaniem. Ich piękne, wyraziste oczy – niewspółmiernie duże w stosunku do wielkości głowy – są natomiast podatne na nadmierne łzawienie i niektóre choroby.

Powiązane produkty

Akademia – więcej

Kot abisyński

Kot abisyński

Go to Kot abisyński
Choroby: symptomy i leczenie

Choroby: symptomy i leczenie

Właściciel kota musi dobrze znać jego osobowość i zwyczaje, aby wiedzieć, kiedy jego pupil choruje. 

Go to Choroby: symptomy i leczenie
Kocia higiena: Wskazówki dotyczące kąpania Twojego kota

Kocia higiena: Wskazówki dotyczące kąpania Twojego kota

Go to Kocia higiena: Wskazówki dotyczące kąpania Twojego kota