Header Academy

Kot bengalski, dziki

Zachowanie

Koty bengalskie stanowią hybrydę pomiędzy kotem domowym a azjatyckim dzikim kotem bengalskim.

Chociaż koty bengalskie są przyjacielskie, mają określone cechy charakteru, na które należy zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru o adopcji jednego z nich.

Są bardzo aktywne, dlatego należy zapewnić im odpowiednio dużo ruchu i stymulacji. W przeciwnym razie mogą zacząć wykazywać znudzenie i zachowywać się destruktywnie, szczególnie w ciasnych przestrzeniach, wewnątrz domu (otwieranie szaf i szuflad, wchodzenie na meble, niszczenie przedmiotów itp.).

Idealnym środowiskiem dla nich jest duży dom, dający możliwość swobodnego wychodzenia na zewnątrz. Lubią wysoko się wspinać. Dobrze jest też zapewnić im słupki do drapania, odpowiednio duże do ich muskulatury. Są też znakomitymi pływakami, dlatego dostęp do wody będzie dodatkowym atutem.

Jak w przypadku wszystkich kotów bardzo ważne jest, by odpowiednio wcześnie przeszły etap socjalizacji i przyzwyczaiły się do różnych sytuacji, jak wizyta gości, podróżne, obecność dzieci, psów czy hałasu.

Główne cechy

Koty bengalskie ciężko pomylić z inną rasą. Są nieco większe od zwykłych kotów domowych a ich najbardziej charakterystyczną cechą są cętki przypominające te u leoparda, które mogą przybierać różne barwy, od czerwonych po szare. Czubek ogona, podbrzusze i poduszeczki są zawsze czarne.

Podsumowując, Bengale stanowią idealną kombinację. Są blisko związane z właścicielami, ale ich wrodzona „dzikość” czyni je wyjątkowo interesującymi. 

Akademia – więcej

Wskazówki dla utrzymania idealnej kociej kuwety

Wskazówki dla utrzymania idealnej kociej kuwety

Niewiele miejsc dla kota jest równie istotnych, co jego kuweta. Dlatego zapewnienie mu takiej, z której faktycznie będzie chciał korzystać, i w której będzie czuł się komfortowo to jedno z naszych podstawowych zadań jako jego właścicieli.

Aby kot utożsamił kuwetę z miejscem na załatwianie się, dbaj o jej czystość i postaw ją w cichym i spokojnym miejscu, z daleka od przejść czy jedzenia. Twój kot potrzebuje prywatności i czystości. 

Go to Wskazówki dla utrzymania idealnej kociej kuwety
Wiemy, kto tak naprawdę jest panem w Twoim domu

Wiemy, kto tak naprawdę jest panem w Twoim domu

Go to Wiemy, kto tak naprawdę jest panem w Twoim domu
 Wybór odpowiedniego dla siebie kota

Wybór odpowiedniego dla siebie kota

Pomożemy Ci wybrać między zakupem a adopcją, zdecydować się na odpowiednią rasę i podpowiemy, jakie pytania należy sobie zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Go to Wybór odpowiedniego dla siebie kota